Betsat Güncel Adresine Giriş Yapmak İçin Tıklayın!

Rusya 2018 Dünya Kupası Statları

Haziran 22, 2018 Posted in Fifa Dünya Kupası 2018

2018’de Rusya’nın başarılı bir şekilde ev sahipliği tecrübesini milyonlarca kişiye ulaştıracağı öngörülüyor. Çok uzun yıllardır hem herkes tarafından dikkat çeken müsabakaların güvenli ortamda oynanabilmesi hem de statların kaliteli olması isteniyor. Rusya 2018 Dünya Kupası Statları da özellikle kadro yapıları, herkes tarafından dikkat çeken seyirci kapasiteleri nedeniyle isimlerini duyurmaya başlamışlardır.

Betsat Giriş

Sadece dışarıdan bakıldığında dahi Dünya genelindeki en etkileyici mimarilere sahip stadyumlar arasında yer almaları son derece normal görülüyor. Özellikle milyonlarca Ruble harcanmış olması, geliştirilmeleri, turnuva öncesinde tüm eksikliklerinin giderilmesi de herkes tarafından ilgi görmelerini sağlayacaktır. Biletlerin satışa sunulmasıyla birlikte başta ortaklar, daha sonra ise seyirciler binlerce bileti çok kısa sürede tüketecektir.

Dünya Kupası Stadyumları

Rusya 2018 Dünya Kupası stadyumları açıklanmasıyla birlikte, özellikle kaliteli tesislerin bir anda gözden geçirilmesi ve her türlü eksiğinin tamamlanması sağlanmıştır. Öncelikle en güzel şekilde fotoğrafları çekilen ve rapor hazırlanarak FIFA’ya başvurulan stadyumların kabul edilmiş olması, doğal olarak Rusya’nın da 2018 yılındaki ev sahibi olarak seçilmesini sağlamıştır. Belirlenen tüm stadyumlarda hem seyirci kapasitesi hem de ulaşım kolaylıkları göz önünde bulundurulmuştur. Herhangi bir olumsuz durumda stadyumun boşaltılma hızı, oluşturulan teknik tasarım, kalitenin artırılmasını sağlayan özellikleri de raporlarla birlikte incelenerek FIFA tarafından aşağıdaki stadyumlarda karar kılınmıştır;

 • Tsentralnyj Stadion toplamda 35 bin 696 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Otkritie Arana toplamda 44 bin kişi kapasiteye sahiptir.

Otkritie Arena

 • Mordovia Arena toplamda 44 bin 442 kişi kapasiteye sahiptir.

Moldovia Arena

 • Samara Arena toplamda 44 bin 807 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Kazan Arena toplamda 45 bin 105 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Rostov Arena toplamda 45 bin 145 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Stadion Nizhny Novgorod toplamda 45 bin 331 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Volgograd Arena toplamda 45 bin 568 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Fisht Olympic Stadium toplamda 47 bin 659 kişi kapasiteye sahiptir.
 • Zenit Arena toplamda 68 bin 134 kişi kapasiteye sahiptir.

Zenit Arena

 • Luzhniki toplamda 81 bin kişi kapasiteye sahiptir.

Luzhinki

Rusya 2018 Dünya Kupası’nda Kaç Stadyum Var?

Stadyum yapısı itibariyle sadece Rusya’nın çok kalabalık olan eyaletlerinde değil, direkt olarak ülkenin dört bir yanına yayılması sağlanarak turnuvada hizmet verilebiliyor. Rusya 2018 Dünya Kupası bünyesinde mücadele edecek olan 32 takım için 11 stadyum belirlenmiş ve açıklanmıştır.

Rusya 2018 Dünya Kupası Statları

 

Rusya Dünya Kupası En Kalabalık Stadyumu

Rusya’da düzenlenecek olan organizasyonda en kalabalık stadyum olan Luzhniki, her zaman için kapasitesinin çok büyük bir bölümü dolu olacağı için dikkat çekiyor. Özellikle 40 bin kişiye yakın bölümünün sponsorlar tarafından dağıtılacak olması nedeniyle, her ülkeden çok büyük kitlelere hitap edilmesi sağlanacaktır. Rusya 2018 Dünya Kupası Statları arasında en çok seyirci kapasitesi bulunan stat olarak tarihe geçmiştir. Bunun yanı sıra, tamamının dolu olacağının düşünülmesi, özellikle final maçının oynanması istenen tesisler arasında Luzhniki’nin de yer almasını sağlıyor.

Dünya Kupası Statları Nasıl?

Dünya Kupası müsabakaları itibariyle geçmişte gösterdiği performanslar da Avrupa ülkelerinin her stadyumun kaliteli olmasını zorunlu hale getiriyor. Stadyumlarla ilgili belirlenen tüm değerler hem kullanışlı hem de herkes tarafından güvenli şekilde maçların takip edilmesini sağlayan yapılarını ortaya çıkarıyor. Moskova’nın dışındaki şehirlere ulaşım için çok sayıda firma tarafından pek çok farklı ulaşım yönteminin kullanımıyla ilgili hizmet veriliyor. Bir maçtan diğerine gitmek için turlara katılabilir, her bir tur için özellikle maçlarla ilgili bilgi edinebilirsiniz. Rusya 2018 Dünya Kupası Stadları milyonlarca kişinin yaşadığı şehirlerde ultra lüks yapılarıyla dikkat çekiyorlar. Kullanışlı, rahatlıkla giriş çıkış yapılabilen, ulaşımın kolay olduğu, maçın rahatlıkla izlenebildiği statlar kabul edilmiştir.

Rusya’da geçmişte herhangi bir Dünya Kupası organize edilmemiş olmasına rağmen, elde edilebilecek başarılı sonuçların doğrudan gelecekte ülkenin notunu etkileyeceği de biliniyor. Yaşanacak herhangi bir terör eylemi, statla ilgili sorun da aynı zamanda kötü bir imaj yaratacaktır. Sadece 50 veya 100 bin kişi tarafından değil, onlarca ülkede milyonlarca kişi tarafından canlı olarak takip edilen bir organizasyon oluşturuluyor. Stadyumlarla ilgili hazırlıklar tamamlandı ve 14 Haziran’da Rusya ile Suudi Arabistan tarafından oynanacak ilk maçla birlikte turnuvanın başlatılması bekleniyor.

Bizi Takip Edin!

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • Pinterest
 • Instagram
 • Youtube
 • Linkedin