Betsat Güncel Adresine Giriş Yapmak İçin Tıklayın!

Dünya Kupası Ne Zaman 2018

Haziran 13, 2018 Posted in Fifa Dünya Kupası 2018

Futbolun en büyük organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen Dünya Kupası, en çok izlenen turnuvaların başında geliyor. Dünya kupası ne zaman 2018 sorusu, bu anlamda çok sık gündeme geliyor. 2018 FIFA Dünya kupası bu sene 14 Haziran’da başlayacak. Bu mükemmel futbol organizasyonu, bir ay kadar sürecek ve 15 Temmuz 2018 günü oynanacak olan final karşılaşması ile sona erecek. Bu süre boyunca 8 farklı grupta maçlar yapılacak olan müsabakalar heyecan fırtınasına neden olacak. Türkiye milli takımımızın katılamadığı dünya kupasını canlı yayın ile TRT Ekranlarından izlemek mümkün.

Betsat Giriş

İlk Maç Ne Zaman Başlıyor?

Dünya kupasının en çok merak edilen konularının başında ilk maçın başlama saati geliyor. Buna göre ilk mücadele için 14 Haziran tarihinde karar kılındı. Eski yıllardan beri süre gelen ve artık gelenekselleşen kurala göre, dünya kupasında açılış maçlarını her zaman ev sahibi takım yapmaktadır. Bundan dolayı açılış maçı için Rusya ve Suudi Arabistan milli takımları karşılaşacaklar. Bu önemli maçın oynanacağı yer ise Moskova’da bulunan Lujniki stadyumu olacak. Maç, saat 18’de çalınan ilk düdük ile start alacak. Böylelikle dünya kupası ne zaman 2018 sorusu da yanıtını bulmuş olacak.

Dünya Kupası Gruplarında Hangi Takımlar Var?

 • Dünya kupasında 8 farklı grup bulunuyor. Her grup, bir harf ile tanımlanmış. Buna göre A’dan başlamak üzer H harfine kadar uzanan 8 grup içinde toplam 32 takım mücadele edecek.
 • A grubu, ev sahibi Rusya’nın da olduğu grup olarak dikkat çekiyor. Buna göre grupta yer alan diğer takımlar ise Mısır, Uruguay ve Suudi Arabistan. Tahminlere göre Suudi Arabistan’ın gruptan çıkması adeta bir mucize olarak tanımlanıyor. Ayrıca ev sahibi Rusya’nın Mısır ve Uruguay ile amansız bir rekabete girmesi bekleniyor.
 • B grubu ise tam anlamı ile ikiye ayrılmış durumda. Çünkü bir tarafta zayıf ekipler Fas ve İran. Diğer tarafta ise onlardan kat kat üstün olan Portekiz ve İspanya. Bu iki takımın gruptan çıkmasına neredeyse kesin gözü ile bakılmakta. Ancak merak edilen şey ise hangi takımın birinci olacağı.
 • Dünya kupası ne zaman 2018 kapsamında C grubu da oldukça ilginç. Fransa ve Danimarka takımları öne çıkıyor. Peru ve Avustralya milli takımlarına ise çok fazla şans tanınmıyor.
 • D grubu takımların arasında Nijerya, Hırvatistan ve Arjantin ile İzlanda yer alıyor. Buna göre kağıt üstünde Arjantin milli takımı çok güçlü görülüyor. Ancak diğer takımların da sürpriz yapabileceği dile getiriliyor.
 • E grubu içinde Sırbistan, Kosta Rika, Brezilya ve İsviçre bulunuyor. Bu gruba baktığımız zaman Brezilya milli takımının çok fazla zorlanmadan gruptan çıkması bekleniyor. İkinci sırada kimin yer alacağı ise çok büyük bir merak konusu.
 • F grubu içinde Almanya’nın liderliği kesin olarak görülüyor. Ancak kimin ikinci olacağı pek kestirilemiyor. Çünkü Meksika ve İsveç milli takımları son derece güçlü. Güney Kore ise sürpriz yapmaya aday bir ekip.
 • G grubunda İngiltere, Tunus, Panama ve Belçika takımları var. Bu gruptan çıkacak olan takımlar için İngiltere ve Belçika’nın çok şanslı olduğunu söylemek gerekiyor.
 • H grubu, tam anlamı ile en karışık gruplardan birisi. Çünkü Japonya, Senegal, Polonya ve Kolombiya gibi milli takımların arasında çok fazla güç farklı bulunmuyor.

Dünya Kupası Formatı Nasıl?

Dünya kupasında ilk olarak grup maçları yapılacak. Bu maçlar yaklaşık olarak 10 gün sürecek ve grup maçları bitikten sonra son 16 turuna geçilecek. Son 16 turuna ise sadece ilk iki sırayı alan takımlar katılabilecek. Diğerleri ise elenecek. Ardından da eleme usulüne göre maçlar oynanmaya devam edecek ve çeyrek finalistler belli olacak. Yarı final ve final sonrasında ise kupanın sahibinin kim olduğunu hep beraber göreceğiz.

Dünya Kupası Finali Ne Zaman?

Dünya kupası ne zaman 2018 noktasına final mücadelesinin tarihi merak edilmekte. Final, kupanın son günü olan 15 Temmuz’da oynanacak. Bunun yanı sıra final maçının saati de 18 olarak belirlendi. Bu maç Moskova’da buluna Lujniki stadyumunda oynanacak.

Bizi Takip Edin!

 • Facebook
 • Twitter
 • Google Plus
 • Pinterest
 • Instagram
 • Youtube
 • Linkedin