Betsat Güncel Adresine Giriş Yapmak İçin Tıklayın!

2018 Dünya Kupasının Oynanacağı Şehirler

Haziran 17, 2018 Posted in Fifa Dünya Kupası 2018

Dünya kupasının başlamasına çok kısa bir sürenin kaldığı şu günlerde, hangi ülkenin bu turnuvaya ev sahipliği yapacağını henüz bilmeyen birçok kişi mevcut. Buna göre 2018 Dünya Kupası Hangi Şehirlerde sorusu da gündeme geliyor. Dünya kupası 2018 senesi içinde Rusya’da yapılacak olan müsabakalar ile başlayacak. Bunun yanı sıra şehirler de belli oldu. Rusya’da bulunan 11 şehir, bu turnuva için ev sahipliği yapacak. Buna göre şehirlere baktığımız zaman birçok kişinin yakından tanıdığı ve bildiği kentlerin yanı sıra, daha önce hiç duyulmamış olan şehirlerin de olduğunu görmekteyiz.

Kombine Bonusu

Dünya Kupası Şehirleri

14 Haziran’da başlayacak olan dünya kupası şehirleri tam 11 tane. Buna göre 11 şehirde yer alan toplam 12 stat içinde müsabakalar oynanacak. Bu şehirler ise şöyle;

Moskova: Rusya’nın başkenti olan bu kent, aynı zamanda son derece köklü bir nüfusa sahip. Cska ve Spartak ile Lokomotiv Moskova gibi takımlara sahip olan şehirde, dünya kupasının birçok maçı oynanacak. Bunlardan en önemlisi ise şüphesiz ki final maçı. Final maçına ev sahipliği yapacak olan kentte, iki farklı stadyum görev alacak. Bunlardan birisi Lujniki stadyumu iken diğer ise Spartak stadyumu olacak. Lujniki, 81 bin kişilik, Spartak ise 45 kişilik kapasiteleri ile dikkat çekmekte.

St Petersburg: Rusya’nın ikinci büyük kenti ve aynı zamanda klasik yapıları ile dikkat çekmekte. Deli Petro olarak bilinen Rus hükümdar tarafından kurulan bu şehirde, turnuvanın 7 maçı oynanacak. Bunun için yeniden elden geçirilen Yeni Zenit Stadyumu kullanılacak. Şehrin en güzel yerlerinden birisi üzerine inşa edilen stadyumun kapasitesi ise 69 bin kişilik. 2018 dünya kupası hangi şehirlerde kapsamında kent içinde bulunan bu tesis, turnuvanın en büyük ikinci stadı.

Soçi: Rusya’nın tatil bölgesi olarak bilinen Soçi kenti, burada yer alan Fişt olimpiyat stadı ile turnuvaya ev sahipliği yapacak. Soçi’de bulunan stadyumun kapasitesi ise 47 bin. 2018 Dünya kupası hangi şehirlerde sorusunun cevabı olan bu kent, aynı zamanda Karadeniz kenarında olduğu için doğa ile iç içe bir görüntüye sahip.

Kazan: Kazan kenti Rusya’nın özerk Tatar bölgesinin başkenti olarak biliniyor. Burada yer alan stat 45 bin kişilik bir kapasiteye sahip ve Rubin Kazan takımının maçlarını oynadığı yer olarak biliniyor.

Volgograd: Rusya’nın güneyinde yer alan bir şehir. Nehir kenarında bulunuyor. Şehirde yer alan ve 45 bin seyirci kapasitesi ile bilinen Volgograd Arena, heyecanlı maçlara ev sahipliği yapacak olması ile biliniyor.

2018 Dünya Kupasının Oynanacağı Şehirler

Kaliningrad: Rusya’nın en batısında yer alan kent, Baltık Denizi’nin hemen kıyısında bulunuyor. Kentte bulunan stadyum diğer tesisler ile kıyaslandığı zaman son derece düşük bir kapasiteye sahip. 35 bin kişilik stadyumda bazı grup maçlarının oynanması planlanıyor.

Yekaterinburg: 2018 Dünya kupası hangi şehirlerde sorusu kapsamında merkeze en uzak olan şehirlerden birisi. Bunun yanı sıra stat kapasitesi de 35 bin kişi.

Saransk: Moskova’ya yakın bir kent. Şehirde inşa edilen stadyumun ismi ise Mordovya Arena. Bu stadyumun kapasitesi 44 bin. Bunun yanı sıra yanında bir de nehir bulunuyor.

Nijniy Novograd: Moskova’nın batısında bulunan kentte yer alan stadyum, sonradan inşa edildi. Mimarisi ile dikkat çeken stadyumun kapasitesi 44 bin.

Rostov: 2018 Dünya kupası hangi şehirlerde sorusunun bir diğer cevabı ise Rostov kenti. Kent, Moskova’nın güneyinde yer almakta. Stadyumu ise 45 bin kapasitesi ile dikkat çekmekte.

Samara: Turnuvanın en modern stadyumlarından birisi Samara kentinde yer alıyor. Cosmos Arena olarak da bilinen stadyum, aynı anda 44 bin kişi alabilecek şekilde inşa edildi.

2018 Dünya Kupasının Açılış Maçı Ne Zaman?

En büyük futbol turnuvalarından olan ve 4 yılda bir düzenlenen dünya kupası, bu sene Rusya’nın farklı kentlerindeki stadyumlarda oynanacak. Buna göre 2018 dünya kupası hangi şehirlerde sorusundan sonra ilk maça dair bilgi vermek gerekiyor. Çünkü açılış maçı çok büyük bir öneme sahip. Buna göre ilk müsabaka Rusya’nın Moskova kentinde oynanacak. Bu maça ev sahipliği yapacak olan stadyum ise Lujniki. 81 bin kapasiteli stadyum, Rusya ve Suudi Arabistan takımlarını ağırlayacak. 14 Haziran Perşembe günü saat 18’de maç başlayacak.

Bizi Takip Edin!

  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Pinterest
  • Instagram
  • Youtube
  • Linkedin